Nepravilnosti na zavodu za turizem in kulturo odpravljene
Klemen Malovrh je v odzivu na revizijo pojasnil, da je bilo mnenje s pridržkom izrečeno na račun manjših napak.
Ugotovljene napake so sproti odpravljali, pripraviti pa morajo še pravilnik o javnih razpisih za izvedbo programov in projektov. Direktor Zavoda za turizem in kulturo Kranj Malovrh je izpostavil, da je vodenje zavoda prevzel šele sredi julija 2020, in sicer kot v. d. direktorja, medtem ko se je večina pripomb računskega sodišča na poslovanje zavoda nanašala na prvo polovico leta 2020.
"Ne glede na obdobje nastanka napak smo se na Zavodu za turizem in kulturo Kranj v času revidiranja zelo potrudili in vse pripombe oziroma kršitve že sproti odpravljali. Posledično nam je računsko sodišče izdalo le en ukrep, in sicer moramo sestaviti pravilnik o postopkih javnih razpisov za izvedbo programov in projektov na zavodu," je pojasnil Malovrh.
Računsko sodišče je poročilo o reviziji poslovanja kranjskega zavoda za turizem in kulturo v letu 2020 objavilo v sredo. Med drugim je ugotovilo, da je zavod ravnal v nasprotju z zakonom o sistemu plač v javnem sektorju, ker z direktorjem ni sklenil aneksa k pogodbi o zaposlitvi glede uvrstitve v nov plačni razred.
Nekaterim javnim uslužbencem je bila kršena pravica do dnevnega počitka, prenos ur v naslednji mesec pa ni potekal v skladu z notranjim aktom, saj so javni uslužbenci v naslednji mesec prenašali večji presežek ur od dovoljenega. Poleg tega je zavod javnim uslužbencem zagotavljal nekatere pravice v večjem obsegu, kot je to določeno v zakonu, podzakonskem predpisu ali s kolektivno pogodbo, je ugotovilo sodišče.
Pri naročanju storitev v vrednosti nekaj več kot 42.500 evrov je zavod po navedbah računskega sodišča ravnal v nasprotju s predpisi o javnem naročanju, seznam javnih naročil, objavljen na portalu javnih naročil, pa ni zajemal vseh naročil. V nasprotju z zakonom in pravilnikom o uničenju opreme ni odločal svet zavoda, ki tudi ni obravnaval letnega poročila za leto 2020.