V velenjski in celjski občini med neurji skupaj izvedli več kot 1000 intervencij

V velenjski občini so od 13. julija do srede, 26. julija, izvedli 578 intervencij, v katerih je sodelovalo 2173 gasilcev s 451 vozili. Intervencija je bila največkrat potrebna zaradi razkritja streh, podrtja dreves in črpanja vode. Celjski poklicni gasilci so do 19. julija do torka, 25. julija imeli več kot 500 intervencij.

V velenjski in celjski občini med neurji skupaj izvedli več kot 1000 intervencij

V Velenju se je sprožilo tudi več kot 50 zemeljskih plazov. Zato se bojijo, da se bo v teh dneh sprožil še kakšen plaz, saj je zemlja povsod zelo prepojena z vodo, so sporočili z velenjske občine.

Na občini se zavedajo, da so neurja in ogromne količine padavin povzročile veliko nevšečnosti pri občanih.

"Prizadevamo si, da se nujne stvari rešujejo prioritetno, žal pa hitrih rešitev za takšne vremenske razmere ni in je treba škodo skrbno oceniti. Nato bo treba sprejeti tudi dolgoročnejše ukrepe, ki bodo pripomogle, da bo takšnih posledic v prihodnje čim manj," navajajo na občini.

V zadnjih dneh so morali odstraniti tudi veliko dreves. Vsa drevesa je skrbno pregledala komisija za urejanje drevnine, zelenic in nasadov v sodelovanju z arboristko Natašo Dolejši. Vsa padla drevesa bodo v jesenskem času nadomestili z novimi.

Na sredinem sestanku vodstva občine s predstavniki velenjske civilne zaščite, gasilcev, Policijske postaje Velenje, Komunalnega podjetja Velenje, koncesionarjev ter komisije za urejanje drevnine, zelenic in nasadov je bila sprejeta odločitev, da se bo krizni štab po ocenitvi škode ponovno sestal in se posvetoval o možnostih za zmanjšanje posledic vremenskih ujm v prihodnje.

Dogovorili pa so se tudi, da bodo k pomoči pozvali prostovoljce, ki bi lahko pomagali polniti protipoplavne vreče, ali pomagati pri čiščenju pločnikov zaradi vej oz. odstranjevati manjše posledice neurij.

V dispečerskem centru štaba na Poklicni gasilski enoti Celje sprejeli več kot 900 klicev občanov, so sporočili s celjske občine.

Poveljnik celjske civilne zaščite Jože Plešnik je danes sklical delovni sestanek poverjenikov civilne zaščite v mestnih četrtih in krajevnih skupnostih, ki so v primerih naravnih nesreč pomembna zveza med mestnimi četrtmi, krajevnimi skupnostmi in civilno zaščito. Ker naj bi močna neurja postala naša stalnica in želijo biti v takih primerih še bolj učinkoviti, se bodo septembra udeležili usposabljanja, so sporočili.

Plešnik in namestnik direktorja Poklicne gasilske enote Celje Klemen Kotnik, ki je bil vodja intervencije ob tokratnih neurjih, sta poverjenike seznanila s potekom odpravljanja posledic neurij, ki so v zadnjih dneh besnela nad celjske občine in odpravljanju škode.

Delo v intervencijskem štabu je potekalo brez zapletov, tudi komunikacija med enotami na terenu je bila dobra. Pripadniki civilne zaščite, poklicni in prostovoljni gasilci, zaposleni v javnih podjetjih Zelenice, VO-KA Celje in Simbio ter celjska izpostava Uprave RS za zaščito in reševanje so skladno s svojimi pristojnostmi profesionalno, učinkovito in koordinirano opravili svoje naloge, so še zapisali na celjski občini.

Vesti.si je spletni portal, namenjen pregledu novic s poudarkom na lokalnem dogajanju. 

UREDNIŠTVO:
urednistvo@adriainfo.si

OGLAŠEVANJE:
oglasi@adriainfo.si

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.