8°C / 9°C
ČETRTEK
5°C / 14°C

Francozi prvi finalisti košarkarskega turnirja

Košarkarji Francije so v polfinalu olimpijskega turnirja v Parizu premagali Nemčijo s 73:69 in se bodo v sobotnem finalu pomerili z zmagovalcem dvoboja med ZDA in Srbijo (21.00).

Francija in Nemčija sta se srečali drugič na teh olimpijskih igrah. V predtekmovanju so slavili aktualni svetovni prvaki s 85:71, danes pa so bili boljši gostitelji, ki bodo drugič zaporedoma igrali v finalu OI oziroma četrtič v zgodovini.

Prav vse tri finale na OI so igrali proti ZDA in vse izgubili. Pred tremi leti v Tokiu z 82:87, v Sydneyju 2000 75:85, 1948 v Londonu pa z 21:65.

Nemčija je prvič doslej igrala v polfinalu OI. Prejšnje igre v Tokiu je končala na osmem mestu.

Za Francijo so največ točk dosegli Guerschon Yabusele (17 točk, met 7:11), Isaia Cordinier (16 točk) in Victor Wembanyama (11 točk, met 4:17), pri Nemčiji pa sta bila najbolj učinkovita Dennis Schröder (18 točk, trojke 3:11) in Franz Wagner (10 točk, 8 skokov).

Vesti.si je spletni portal, namenjen pregledu novic s poudarkom na lokalnem dogajanju.