8°C / 13°C
ČETRTEK
6°C / 14°C

Ponomarenko Janić za las ob kolajno na EP

Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić je na evropskem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v madžarskem Szegedu zasedla četrto mesto na 200 m. Bron je zgrešila za vsega 27 tisočink sekunde.

Izkušena 42-letna Primorka se je po uspešnem nastopu v kvalifikacijah neposredno uvrstila v finale, v njem pa za las ostala brez odličja.

Slavila je domačinka Anna Lucz s časom 39,543 sekunde, v tesnem boju za preostali mesti na odru za zmagovalke pa je najkrajšo potegnila prav slovenska tekmovalka. Druga je bila Poljakinja Katarzyna Koldziejczyk (+0,737), tretja pa Danka Bolette Iversen (+0,787). Ponomarenko Janić je zaostala 0,814 sekunde.

Anže Urankar in Rok Šmit sta prav tako nastopila v finalu na 200 m v dvojcu. Z zaostankom slabih šestih desetink sekunde sta zasedla sedmo mesto. Slavila je portugalska naveza s časom 31,58 sekunde. V polfinalu sta bila v svoji skupini tretja.

Pred tem je isti dvojec v polfinalu na 500 m zasedel zadnje deveto mesto. Urankar bo v finalu na 200 m med posamezniki nastopil v soboto ob 16.58.

V finale sta na 500 m v dvojcu napredovali Anja Osterman in Mia Medved. Na drugem mestu sta zaostali le za rusko navezo Svetlana Černigovska in Anastasija Dolgova. Finale bo v nedeljo ob 11.19. Še pred tem Osterman in Medved čaka finale na 200 m, ta bo v soboto ob 16.49.

Osterman je bila v polfinalu na 500 m med posameznicami zadnja, deveta v svoji skupini.

V nedeljo bosta od Slovencev nastopila še kajakaša Anja Štebljaj (15.08) in Jošt Zakrajšek (15.45) na posamičnih tekmah na 5000 m.

Vesti.si je spletni portal, namenjen pregledu novic s poudarkom na lokalnem dogajanju.