8°C / 18°C
PETEK
13°C / 15°C

V finalu Dohe Iga Swiatek in Jessica Pegula

Poljakinja Iga Swiatek in Američanka Jessica Pegula sta finalistki turnirja serije WTA 500 v katarski Dohi z nagradnim skladom 731.180 evrov. Prva igralka lestvice WTA Swiatek bo igrala v 14. finalu na najvišji ravni, Pegula pa v šestem.

Četrta igralka lestvice WTA in v Dohi druga nosilka Pegula je po dveh urah in minuti v močnem vetru premagala Grkinjo Mario Sakari s 6:2, 4:6, 6:1.

Doslej je petkrat igrala v finalih, osvojila pa je dve lovoriki. Nazadnje je bila najboljša oktobra lani na močnem turnirju v Guadalajari, ko je premagala prav Sakari.

Poljakinja je v finalih uspešnejša. Dobila je 11 od skupno 13 obračunov na zadnji stopnički turnirjev, v Dohi pa je bila doslej zelo prepričljiva.

V prvem krogu je izgubila vsega eno igro proti Američanki Danielle Collins, v četrtfinalni obračun je Švicarka Belinda Benčič predala, danes pa je prav tako izgubila le eno igro proti Rusinji Veroniki Kudermetovi. Slavila je s 6:0, 6:1 po vsega 57 minutah.

Pegula in Swiatek sta se doslej pomerili šestkrat, uspešnejša pa je 21-letnica iz Varšave. Dobila je štiri obračune. Zadnji pa je pripadel 28-letnici iz Buffala, ki je bila v pokalu United na začetku tega leta boljša s 6:2, 6:2.